UNIQA PZP

UNIQA pôvodne vystupovala pod názvom OTČINA. Bola druhou poisťovacou spoločnosťou na Slovensku

V prípade neočakávaných životných situácií je UNIQA vždy ochotná podať pomocnú ruku. Robí tak už takmer 30 rokov. Za obdobie svojho pôsobenia na slovenskom trhu si vybudovala silné meno. Odbornosť personálu, finančná stabilita a s tým súvisiaca schopnosť rýchleho poskytovania služieb sú pre UNIQA typické.

O poisťovni

Národná poisťovňa UNIQA je populárna práve pre svoju všestrannosť. Uzatvára klientom životné aj neživotné poistenie. Na trhu je od roku 1990. Spočiatku vystupovala pod názvom OTČINA.

UNIQA je kvôli skvalitneniu služieb prepojená s triom rakúskych poisťovacích spoločností. Konkrétne ide o Bundesländer Versicherung, Austria Collegialität a Raiffeisen Versicherung. Ich zlúčením vznikol jeden z najsilnejších rakúskych poisťovacích subjektov - UNIQA Insurance Group.

V súčasnosti UNIQA pôsobí v 19 krajinách v Európe. Počet jej klientov presahuje 9 miliónov. Sú medzi nimi zastúpení radoví občania aj podnikatelia a veľké spoločnosti. UNIQA poskytuje výhodné poistenie pre oba subjekty.

O ocenenia nemá poisťovňa UNIQA núdzu. Len za rok 2017 ich získala hneď niekoľko. Jedna Zlatá minca jej patrila za druhé miesto v oblasti úrazových poistení. Od roku 2007 až po rok 2017 bolo spoločnosti UNIQA udelených viac ako 20 ocenení.

Povinné zmluvné poistenie (PZP)

PZP (povinné zmluvné poistenie) je povinné pre každého vodiča motorového vozidla, inak mu hrozí pokuta. Poisťovne sa snažia pripraviť pre klientov čo najlepšie podmienky na rozhodovanie. Určite je z čoho vyberať a veľké poisťovne si silnú konkurenciu dobre uvedomujú. Preto ponúkajú svojim klientom rôzne druhy pripoistenia a iných výhod. PZP primárne slúži na ochranu zdravia osôb a majetku.

UNIQA ponúka klientom z menších miest pri uzavretí PZP bonus. Taktiež ponúka možnosť na pripoistenie vodiča a 24/7 je k dispozícii asistenčná služba. Ak sa nedopustíte žiadnej havárie, UNIQA vám z ceny PZP strhne až 50 %.

UNIQA uhradí 5 240 000 eur pre škody na zdraví a pri usmrtení. Peniaze uhradí bez ohľadu na počet zranených alebo usmrtených. 1 050 000 eur pre škody spôsobené na majetku a ušlý zisk. Tiež bez ohľadu na počet poškodených.

Havarijné poistenie Auto & Voľnosť KASKO

Ak máte s UNIQA uzatvorené PZP, na havarijné poistenie získate zľavu. Havarijné poistenie poisťovne UNIQA kryje nasledovné položky:

 • škody spôsobené haváriou
 • škody spôsobené vandalizmom
 • škody napáchané prírodnými živlami
 • škody vzniknuté krádežou

Pripoistenie na PZP

Pripoistenie rozšírenej asistencie: Platíte 12 eur ročne.
Čelné sklo: Za pripoistenie čelného skla zaplatíte iba 7 centov na deň.
Pripoistenie pre vodiča: Pripoistenie pre prípad smrti činí sumu 10 eur ročne.

Pripoistenie na KASKO

GAP

GAP je dorovnanie finančnej straty, čo znamená, že vozidlo nestráca na hodnote. V prípade havárie vám poisťovňa vyplatí rozdiel medzi kúpnou a zostatkovou cenou v plnej miere.

Pripoistiť môžete tiež čelné sklo, náklady na zapožičanie náhradného vozidla a zvláštnu výbavu vozidla. Možné je pripoistiť aj položky ako batožina a poruchy vozidla. Zabezpečiť po finančnej stránke môžete svoju rodinu v prípade tragickej nehody.

Kontakt:

UNIQA poisťovňa, a.s.
Krasovského 15
851 01 Bratislava
Infolinka: (+421) 2 32 600 100

Porovnávame za vás:

 • Allianz Slovenská poisťovňa - povinné zmluvné poistenie
 • AXA - povinné zmluvné poistenie
 • Colonnade Insurance - povinné zmluvné poistenie
 • Wüstenrot - povinné zmluvné poistenie
 • GENERALI - povinné zmluvné poistenie
 • genertel - povinné zmluvné poistenie
 • Groupama - povinné zmluvné poistenie
 • KOMUNÁLNA poisťovňa - povinné zmluvné poistenie
 • Kooperativa - povinné zmluvné poistenie
 • UNION - povinné zmluvné poistenie
 • UNIQA - povinné zmluvné poistenie