PZP kalkulačka

Získajte množstvo ponúk z pohodlia domova

Naposledy s nami ušetril: Ján, Bratislava
Pán Ján ušetril 35 €.

Úspora až 70%

Prečo od vás potrebujeme tieto informácie?

Naša kalkulačka povinného zmluvného poistenia potrebuje na vykonanie výpočtov pár základných údajov o vašom vozidle, ktoré nájdete v technickom preukaze.

Vykonávame porovnanie cien povinného zmluvného poistenia v čo najvyššej možnej kvalite. Preto je pre nás dôležitý kontakt s klientmi aj záujemcami o naše služby.

Čo má vplyv na výpočet povinného zmluvného poistenia?

Porovnanie cien povinného zmluvného poistenia vyžaduje, ako ste si istotne všimli, informácie o vašom vozidle – drvivá väčšina našich poisťovní má základné sadzby rozdelené podľa objemu motora vozidla v kubických centimetroch. Pokým „tisícštyristovka“ (1400 cm3) má poistenie za priemernú cenu, „liter“ (1000 cm3) je ešte lacnejší, ale například „dvojliter“ (2000 cm3) o mnoho drahší. Dve poisťovne, AXA a ČSOB, sa však rozhodli namiesto objemu využívať na výpočet povinného zmluvného poistenia výkon motora v kW – čím vyšší výkon, tým vyššia cena.

Nemenej dôležité sú údaje o dĺžke predošlého poistenia a o počte spôsobených poistných udalostí, z ktorých sa vypočítava výška vášho bonusu, teda percentuálne zľavy na povinnom zmluvnom poistení.

Naša online kalkulačka povinného zmluvného poistenia dokáže spracovať všetky tieto údaje a urobiť vám porovnanie povinného zmluvného poistenia presne na mieru.