PZP Komunálna poisťovňa

Za popularitu vďačí Komunálna poisťovňa nepochybne flexibilite. PZP jednotlivcovi prispôsobuje priamo na mieru.

Komunálna poisťovňa na prvé miesto vždy kladie klienta. O šťastie a bezpečnosť Slovákov sa stará už 25 rokov. Starostlivosť si zaslúži každý čo najlepšiu. Klientela si ku Komunálnej poisťovni vybudovala silný vzťah.

V roku 2001 sa spoločnosť pridružila k nadnárodnej korporácii Vienna Insurance Group. Spolupráca s Viedenskou poisťovacou skupinou získala Komunálnej poisťovni množstvo kontraktov. Komunálna poisťovňa tak získala možnosť rásť.

Dnes sa o zdravie a blahobyt Slovákov stará 90 obchodných miest vo všetkých kútoch Slovenska. Komunálna poisťovňa skĺbila svoju znalosť slovenského trhu s vycibrenými rakúskymi poistnými metódami.

O poisťovni

Vznik Komunálnej poisťovne sa datuje do dňa 19.10.1993. Do chodu bola uvedená v januári nasledujúceho roku. Od dňa jej spustenia ubehlo iba 25 rokov. Tisícky Slovákov si však bez Komunálnej poisťovne viac nedokážu predstaviť život.

Za pomerne krátky čas získala poisťovňa niekoľko ocenení a obrovskú klientelu. Lákadlom je seriózny prístup, loajalita a individuálna pomoc. Komunálna poisťovňa sa sústredí na poistenie majetku občanov, motorových vozidiel, priemyselných rizík i životné poistenie.

V roku 2016 získala Komunálna poisťovňa ocenenie Güntera Geyera za sociálnu angažovanosť. O tri roky skôr bola ocenená Zlatou mincou za tretie umiestnenie v rebríčku najlepšieho PZP. Okrem toho získala Komunálna poisťovňa viac než 10 iných prestížnych ocenení.

Povinné zmluvné poistenie (PZP)

Povinné zmluvné poistenie (PZP) Komunálnej Poisťovne sa vzťahuje na osobné vozidlá, motocykle aj nákladné vozidlá. Možno tiež poistiť elektromobil, dodávku, trojkolku alebo štvorkolku. Ako už z názvu vyplýva, je povinné, aby ho uzavrel každý používateľ motorového vozidla.

PZP hradí škody spáchané vodičom motorového vozidla. Odškodnení sú zranení účastníci incidentu, ďalej materiálne škody tretích strán aj poškodenie vozovky. PZP Komunálnej poisťovne ponúka širokú škálu asistenčných služieb doma aj v zahraničí. Biela karta dokazuje uzavretie PZP na Slovensku, zelenú budete potrebovať pri vycestovaní do zahraničia. Na výber sú dva varianty PZP.

GARANT PLUS: 5 240 000 eur pre škody na zdraví a pri usmrtení. Bez ohľadu na počet zranených alebo usmrtených. 1 050 000 eur pre škody spôsobené na majetku a ušlý zisk. Tiež bez ohľadu na počet poškodených.

EUROGARANT PLUS: 5 240 000 eur pre škody na zdraví a pri usmrtení. Bez ohľadu na počet zranených alebo usmrtených. 2 100 000 eur pre škody spôsobené na majetku a ušlý zisk. Tiež bez ohľadu na počet poškodených.

Havarijné poistenie

Poistené opäť môžu byť osobné autá, dodávky, trojkolky a štvorkolky, motocykle, elektromobily a iné. Havarijné poistenie je flexibilnejšie ako PZP, nie je však povinné. Čoraz viac vodičov ho kvôli bezpečnosti uzatvára. Komunálna poisťovňa dáva klientom na výber niekoľko kategórií, v závislosti od výšky ochrany.

Poistenie s najvyšším typom ochrany je, samozrejme, najdrahšie. Existujú typy havarijného poistenia A, B, C, D. Tieto kategórie môže klient kombinovať s rôznymi typmi ohrozenia, proti akému sa chce chrániť. Poistenie začína dňom uvedeným na poistnej zmluve, pričom klienta chráni aj pred hlodavcami a hmyzom.

Pri vozidlách do 3,5 tony máte možnosť viacerých typov spoluúčasti.

 • spoluúčasť 5 %, minimálne 66 eur
 • spoluúčasť 0 %, minimálne 199 eur
 • spoluúčasť 5 %, minimálne 165 eur
 • spoluúčasť 5 %, minimálne 330 eur

Možnosť pripoistenia

Pripoistenie batožiny vo vozidle do 3,5 tony je 500 eur. Z bezplatného pripoistenia zdravia pasažierov vám pri incidente poisťovňa vyplatí 3 320 eur na osobu. Ak platíte poistné, ale našťastie sa vám darí vyhýbať dopravným incidentom, získate bonus.

Kontakt:

KOMUNÁLNA poisťovňa, a.s. Vienna Insurance Group
Štefánikova 17
811 05 Bratislava
Infolinka: 0800 112 222

Porovnávame za vás:

 • Allianz Slovenská poisťovňa - povinné zmluvné poistenie
 • AXA - povinné zmluvné poistenie
 • Colonnade Insurance - povinné zmluvné poistenie
 • Wüstenrot - povinné zmluvné poistenie
 • GENERALI - povinné zmluvné poistenie
 • genertel - povinné zmluvné poistenie
 • Groupama - povinné zmluvné poistenie
 • KOMUNÁLNA poisťovňa - povinné zmluvné poistenie
 • Kooperativa - povinné zmluvné poistenie
 • UNION - povinné zmluvné poistenie
 • UNIQA - povinné zmluvné poistenie