Union PZP

Union poisťovňa má za sebou roky práce s ľuďmi. Proklientský prístup z nej robí mimoriadne skúsenú poisťovňu

Zameriava sa na individuálnych klientov, ale aj právnické osoby. Union udržiava s klientmi transparentný vzťah.

Union podporuje rôzne nadácie, programy a organizácie. Razí filozofiu rovnosti a ústretovosti. Poisťovacie postupy čerpá z archívov najlepších poisťovní v Európe. Prístup k cenným informáciám má vďaka tesnému partnerstvu s holandskou spoločnosťou Achmea B.V.

Union je krásnym príklad pionierskeho prístupu k zahraničnému poisteniu, na ktoré kladie veľký dôraz. Dôležitou súčasťou poisťovne Union sa stala aj dnes už neoddeliteľná zdravotná poisťovňa.

O poisťovni

V roku 1992 sa na Slovensku zrodila poisťovňa Union. Vtedy ešte nikto netušil, akú spraví dieru do sveta. Dnes je jednou z popredných poisťovní na Slovensku a pýšiť sa môže dlhým zoznamom vyznamenaní. Union je tiež členom Stredoeurópskej asociácie správy a riadenia spoločnosti.

V spolupráci s Národnou bankou Slovenska využíva kódex správy spoločnosti na správny chod Slovenska. Spoločnosť Achmea B.V momentálne vlastní 99,97 % akcií poisťovne Union. Zvyšok patrí iným fyzickým a právnickým osobám.

Produkty poisťovne Union sú každoročne horúcim artiklom na uznávaných súťažiach. Posledné ocenenie poisťovne Union je z roku 2017. Vtedy sa Union umiestnila na druhej priečke v kategórii Krátkodobé cestovné poistenie.

Za uplynulých 10 rokov získala viac než 15 renomovaných ocenení. Častokrát bola ocenená hneď tri razy do roka. V roku 2007 získala Union uznanie v podobe prvého miesta. Išlo o celkovo prvé cestovné a horské poistenie cez SMS.

Povinné zmluvné poistenie (PZP)

Vďaka prijateľným cenám a flexibilnej ponuke si z produktov vyberie naozaj každý. Pri vzniknutej škode na zdraví za vás Union zaplatí 5,24 miliónov eur. Pochopiteľne, len ak to bude nutné. Ak dôjde iba k poškodeniu vozidla či ujme na majetku, zaplatí menej. Konkrétne sumu do výšky 1,05 milióna eur. PZP s Union vybavíte cez internet a za pár minút. Bielu a zelenú kartu, ktoré potrebujete ako doklad o uzavretí PZP, dostanete emailom.

Auto si môžete dať poistiť proti viacerým hrozbám. PZP vás ochráni pred vandalizmom, lúpežou, krádežou, haváriou i stretom s divou zverou. Poistená bude rovnako vaša batožina. PZP sa vzťahuje na bezpečnosť posádky. Pri ujme na zdraví Union platí odškodné až do výšky 5,24 miliónov eur.

Havarijné poistenie auta

Havarijné poistenie chráni vás i vaše vozidlo pri havárii. Nezáleží na tom, či havarujete do iného auta alebo do nehybnej prekážky. Uplatňuje sa aj na stret s divou zverou a drobné poškodenia spôsobené hlodavcami. Maximálnu výšku poistnej ochrany predstavuje hodnota, ktorú malo auto v čase poistnej udalosti. Na plnení škodovej udalosti sa klient podieľa samostatne stanovenou sumou.

Za poistenie je možné platiť v mesačných intervaloch. Union zabezpečí, že obhliadka vozidla prebehne vo vami zvolenom okrese. Zmluvu môžete kedykoľvek zrušiť podľa vlastnej vôle. Poistenie proti havárii a vandalizmu je možné uzavrieť až po dôkladnej prehliadke vozidla.

Pripoistenia

Pripoistenie skla: Pripoistenie skla sa vzťahuje na PZP a dojednáva sa so spoluúčasťou 10 %. Poistené auto nesmie byť staršie ako 12 rokov, inak pripoistenie nie je možné uzavrieť.

Zver: Pripoistenie na zver sa týka havarijného poistenia. Výška poistného plnenia je maximálne 2 500 eur. Pripoistenie platí na celom území Slovenska.

Batožina: Pokryje škody vzniknuté pri strate alebo odcudzení batožiny. Je to pripoistenie vzťahujúce sa na havarijné poistenie.

Úraz: Havarijné poistenie auta ponúka pripoistenie proti úrazu. Pri smrti vodiča alebo trvalých následkoch zranení Union zaplatí 10 000 eur. Tento druh pripoistenia platí na celom geografickom území Európy.

Kontakt:

Union poisťovňa, a. s.
Karadžičova 10
813 60 Bratislava
Infolinka: 0850 111 211
Zo zahraničia: +421 2 2081 1811

Porovnávame za vás:

 • Allianz Slovenská poisťovňa - povinné zmluvné poistenie
 • AXA - povinné zmluvné poistenie
 • Colonnade Insurance - povinné zmluvné poistenie
 • Wüstenrot - povinné zmluvné poistenie
 • GENERALI - povinné zmluvné poistenie
 • genertel - povinné zmluvné poistenie
 • Groupama - povinné zmluvné poistenie
 • KOMUNÁLNA poisťovňa - povinné zmluvné poistenie
 • Kooperativa - povinné zmluvné poistenie
 • UNION - povinné zmluvné poistenie
 • UNIQA - povinné zmluvné poistenie